Do Senca na MSR detí a mládeže smeruje vyše 400 detí

V dňoch 10. až 12. mája 2024 sa mesto Senec stane epicentrom mládežníckeho šachu na Slovensku. Viac ako 400 mladých šachistiek a šachistov z celého Slovenska sa zíde v modernom D1 centre, aby si zmerali sily na Šachovom festivale detí a mládeže 2024. Toto prestížne podujatie organizuje Slovenský šachový zväz spolu s ŠK Modra a pritiahne najlepšie šachové talenty v rôznych vekových kategóriách.

Majstrovstvá Slovenska mládeže jednotlivcov v rapid šachu

Srdcom festivalu sú Majstrovstvá Slovenska mládeže jednotlivcov, ktoré sa konajú vo viacerých vekových kategóriách: do 8 rokov (+ kategória do 6 rokov), 10, 12, 14, 16 a 20 rokov pre dievčatá aj chlapcov. Tieto súťaže v rapid šachu poskytujú mladým hráčom platformu, na ktorej môžu ukázať svoje schopnosti rýchleho rozhodovania a strategického myslenia pod tlakom. Zápasy v týchto kategóriách sú známe svojou dynamikou a nevyhnutnosťou rýchlych, ale premyslených ťahov.

Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších a starších žiakov v rapid šachu

Okrem individuálnych súťaží, festival tiež hostí Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších a starších žiakov v rapid šachu. Tieto tímové súťaže zdôrazňujú význam spolupráce a kolektívneho úsilia. Mladší (do 12 rokov) a starší žiaci majú príležitosť súťažiť v zložení družstiev (aspoň jedna šachovnica musí byť obsadená dievčaťom), kde každý člen prispieva k celkovému úspechu svojho tímu. Taktická zručnosť a schopnosť pracovať ako súčasť tímu sú kľúčové pre úspech v týchto súťažiach.

 Ideálna príležitosť pre mladé talenty

 Šachový festival v Senci nie je len o súťaži, je to tiež vzácna príležitosť pre mladých hráčov rozvíjať svoje zručnosti, stretávať sa s rovesníkmi, ktorí zdieľajú rovnaké záujmy, a učiť sa od skúsenejších a ostrieľanejších šachistov. Podpora od Slovenského šachového zväzu a ŠK Modra zaručuje vysokú úroveň organizácie a zážitok, ktorý môže mladým šachistom pomôcť vo vývoji ich šachových kariér.

D1 Center v Senci poskytuje moderné a komfortné prostredie pre súťaže, čo umožňuje hráčom aj divákom užívať si šach v najlepších možných podmienkach. S účasťou vyše 400 detí sa Šachový festival detí a mládeže 2024 stavia na tradíciu šachových podujatí na Slovensku a zdôrazňuje rastúci záujem o túto intelektuálnu hru medzi mladou generáciou.

REGISTRÁCIA